U utorak, 2. februara zvanično je počelo prijavljivanje učesnika na takmičenje za najbolju studentsku inovaciju u Srbiji za 2020. godinu. Takmičenje će biti otvoreno do 15. marta 2021., kao i prijavljivanje za realizovanu inovaciju do 5. maja 2021. godine. Prijavljivanje podrazumeva popunjavanje elektronske forme dostupne na linku: http://inovacija.org/prijava/.

Takmičenje u kategoriji, u kojoj se četvrtu godinu za redom posebno nadmeću studentske inovacije, realizuje se u okviru Nacionalnog takmičenja za najbolju tehnološku inovaciju u Srbiji. Cilj takmičenja je da studentima pruži dodatna znanja iz preduzetništva i upravljanja inovacijama kako bi razumeli neophodne korake za komercijalizaciju razvijenih tehničkih rešenja.

Kategorija realizovane inovacije otvorena je za sve stanovnike Srbije.

Organizator takmičenja je Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, a za njegovu realizaciju zaduženi su Fakultet tehničkih nauka iz Novog Sada, Tehnološko-metalurški fakultet iz Beograda, Privredna komora Srbije i Radio-televizija Srbije.